Znajdź swoją wymarzoną domenę internetową.

O .dotisto

Nąjważniejsze informacje o projekcie wyszukiwarki domen

.dotisto to wyszukiwarka domen internetowych zorientowana na szybkość i wydajność działania.

Celem było stworzenie prostego i funkcjonalnego narzędzia, które będzie pomocne przy wyszukiwaniu adresu dla nowej strony internetowej czy na potrzeby kont e-mail.

Informacja o tym, czy dana domena jest dostępna do rejestracji, sprawdzana i wyświetlana jest w czasie poniżej 200 ms z dokładnością ~99,975%.

Wraz ze sprawdzaną domeną, w czasie kilkuset milisekund wyświetlane są także propozycje innych rozszerzeń domeny oraz - w niektórych przypadkach - inteligentne rekomendacje innych podobnych domen dostępnych do rejestracji.

Oprócz samego wyszukiwania, w .dotisto znajdziesz szereg drobnych, ale przydatnych funkcji dodatkowych, pomocnych przy szukaniu adresu internetowego, takich jak:

  • Wymowa - przeczytanie nazwy domeny przez systemowy syntezator mowy, aby upewnić się, że wymowa danej domeny nie sprawia problemów i nie będzie myląca np. podczas podawania adresu e-mail czy dyktowania przez telefon;
  • Szukaj w Google - szybkie wyszukanie nazwy w Google, aby upewnić się, że nikt nie używał jej wcześniej w podobnym kontekście;
  • Historia domeny - sprawdzenie w The Wayback Machine, czy pod danym adresem znajdowała się wcześniej jakaś inna strona internetowa - i jeśli tak, to jaka;
  • Znaki towarowe - sprawdzenie za pomocą TMview w polskich, unijnych i międzynarodowych bazach czy dana nazwa jest, lub była zastrzeżonym znakiem towarowym;
  • Kopiowanie domeny - opcja łatwego skopiowania nazwy domeny, aby zrobić z nią cokolwiek. 😊

Ponadto każdą domenę, która jest zajęta, można odwiedzić jednym kliknięciem, aby zobaczyć, co się znajduje pod danym adresem lub sprawdzić dane we WHOIS na temat domeny, takie jak data rejestracji, wygasania czy informacje o właścicielu. Oczywiście przy każdej wolnej domenie znajduje się link do jej rejestracji u jednego z zaprzyjaźnionych rejestratorów.

Niektóre z linków w wyszukiwarce (np. prowadzących do rejestratorów domen) są linkami afiliacyjnymi. Znaczy to, że gdy zarejestrujesz domenę, przechodząc z linku na tej stronie, mogę otrzymać niewielkie wynagrodzenie. Nie ma to żadnego wpływu na cenę, którą zapłacisz u rejestratora.

Szukasz szybkiego, niezawodnego i bezpiecznego hostingu dla strony WWW? Odwiedź serwis Jak Wybrać Hosting?

Autorem i właścicielem wyszukiwarki domen .dotisto jest Mateusz Mazurek. Kodowanie: Bogumił Milewski.

Chcesz się skontaktować? Napisz na [email protected]